אולג'ובס מציג: 3 טיפים להתנהלות כלכלית נכונה בזמן חיפוש עבודה

חיפוש עבודה - התנהלות כלכלית

בזמן שאנו מחפשים עבודה, אנו ברוב המקרים לא עובדים ולא מכניסים סכום כסף קבוע לעובר ושב שלנו. לעיתים, חיפוש עבודה מצריך מאתנו התנהלות כלכלית נכונה, וזאת משום שבזמן חיפוש העבודה, אנו מתקיימים מדמי אבטלה דלים, או שאנו לא מקבלים הכנסה שוטפת אל חשבון הבנק שלנו מה שגורם לנו למצוקה כלכלית ומחסור במזומנים. אז כיצד אפשר לנהל נכון את חיינו הכלכליים בזמן חיפוש עבודה? כמה טיפים להתנהלות נכונה בזמן חיפוש עבודה.

על חיפוש עבודה בפייסבוק חשבתם? >>

מצאו עבודה זמנית – כדי להתנהל נכון בזמן שאתם מחפשים עבודה, חשוב למצוא עבודה זמנית עד למציאת העבודה המיוחלת. חיפוש עבודה מסוג זה יעזור לכם לשרוד את הזמן שבו אתם מחפשים עבודה במיוחד כאשר אין לכם הכנסה משום מקום אחר. כיום ישנן אלפי הצעות עבודה שממתינות לכם בלוחות המודעות שמבקשות עובדים זמניים. הצעת אלה כוללות: עבודה בחצי ורבע משרה, עבודות להחלפה בחופשות לידה, עובדים להקמת במות, ניצבים, עובדים לצוות הפקה ועוד. עבודות מסוג זה אינן מחייבות והן יכולות לעזור לכם לשרוד את התקופה הקשה וגם מתאימות בכל הנוגע לתמרון בין ראיון עבודה אחד למשנהו.

באותו נושא – דו"ח התעסוקה של אולג'ובס

גשו רק לראיונות עבודה שמתאימים לכם – רבים לא יודעים אבל חיפוש עבודה יכול להיות הוצאה כספית לא קטנה. הוצאות על נסיעות, כסף לחניות, וזמן שאנו מבזבזים על חיפוש העבודה שווה כסף. ולכן חשוב לגשת רק לראיונות עבודה שאתם יודעים שמתאימים לכם. חשוב לבדוק מהו השכר לפני שאתם ניגשים לראיון העבודה, יש לבדוק כי השעות מתאימות לכם, ולתאם ציפיות לגבי התפקיד. אם תיגשו למקומות עבודה שלא מתאימים לכם – תמצאו את עצמכם מבזבזים זמן וכסף בראיונות עבודה מיותרים.

היו חסכניים – חשוב להתנהל בחסכנות בזמן שאינכם עובדים. נכון זה כיף לשבת כל היום בבתי קפה עם חברים כאשר אתם מובטלים, אך בסופו של דבר חשבון הוויזה יגיע אליכם ולא יהיה כל כך מהיכן לשלם אותו. ולכן בזמן שאתם לא עובדים חשוב להתנהל בחסכנות. שמרו את הזמן לבילויים וחגיגות כאשר תמצאו עבודה ראויה.

לסיכום בזמן חיפוש עבודה חשוב להתנהל נכון יותר. התמקדו בראיונות עבודה שמתאימים לכם, נסו לעבוד בעבודות זמניות במידה ואינכם מקבלים דמי אבטלה, וחסכו בהוצאות. בצורה זאת תוכלו לשרוד את זמן חיפוש העבודה המייגע.

למידע נוסף בנושא חיפוש עבודה >>

 

השאר תגובה