רכישה של דומיין – היבטים משפטיים

רכישה של דומיין – היבטים משפטיים

רכישת דומיין היא אחד הדברים המשמעותיים ביותר שנועדו לקדם את העסק שלכם וצעד בדרך לקידום בגוגל. ללא דומיין, הגולשים לא יוכלו לגשת לאתר האינטרנט ולמצוא את העסק שלכם – להתרשם ממוצריו או לבצע רכישה. זהו אחד השלבים המהותיים בתהליך הפרסום באינטרנט. על כל פנים, גם בנושא של רכישת דומיינים קיימים כמה היבטים משפטיים שחשוב להכיר מקרוב.

רכישת דומיין מבחינה משפטית

כאשר אתם באים לרכוש דומיין, חשוב לוודא כמה דברים:

  • השם של בעל הדומיין – מבחינה משפטית, הבעלים של הדומיין הוא מי שרשום כבעל הדומיין. ניתן לבדוק זאת על ידי בדיקה באינטרנט של הזנת שם הדומיין ב-WHOIS. אם אתם מגלים שהדומיין שלכם רשום על שם החברה או הארגון ואתם אלה שרוצים לנהל אותו, ניתן לשנות בעלות אצל החברה שממנה נרכש הדומיין, רק קחו בחשבון ששינוי בעלות יכול להיעשות בתוספת תשלום.
  • מכירת דומיינים – כיום ניתן למכור דומיינים באמצעות אתרים העוסקים בכך. לדוגמה, אם החלטתם לסגור את העסק או להשתמש בדומיין אחר ואתם עדיין משלמים על הדומיין הישן, תוכלו להציע אותו למכירה. מבחינה חוקית, עליכם לוודא שברגע שאתם מקבלים את הכסף מהקונה, הוא אכן יקבל את האתר שעליו שילם.
  • קניית דומיין – בדומה למכירת דומיינים, אדם יכול לקנות דומיין יד שנייה אם שם הדומיין מתאים לעסק שלו. ברגע ששילם כסף עבור הדומיין, עליו לדאוג להעברה החוקית שלו לבעלותו הפרטית. כמו כן, עוד לפני רכישת הדומיין, על האדם לוודא כי הוא אינו מפר זכויות יוצרים וכי הרכישה מתבצעת באופן חוקי.
  • קניין רוחני – הפרת זכויות בעת רכישת דומיין שייכת לסוגיה המשפטית של הפרת זכויות של קניית רוחני. חברות הדומיינים אינן בודקות אם הדומיין פנוי או לא, ולכן עליכם לבצע את הבדיקה ההכרחית הזאת כדי לא להגיע לדיונים משפטיים.
  • עורך דין קניין רוחני – אם אתם חושדים שחלה הפרת זכויות יוצרים בנוגע לדומיין שלכם, תוכלו לשכור את שירותיו של עורך דין העוסק בתחום הקניין הרוחני ולהילחם על זכויותיכם.

בחירת שם לדומיין

לפני שאתם מוציאים את כרטיס האשראי שלכם כדי לשלם עבור הדומיין, חשוב לבחור שם לדומיין, ורצוי גם שם חלופי למקרה שהדומיין הראשון שבחרתם תפוס. מומלץ שהשם יהיה קליט וקצר כדי שהגולשים יוכלו לזכור אותו ולהקליד בעת צורך. כמו כן, מבחינת גוגל, מומלץ שהשם יהיה רלוונטי לשירותים שמציע העסק שלכם.

השאר תגובה